انجمن حبوبات ایران|نمایش جزییات خبر
دبیر انجمن حبوبات عنوان کرد

چرا حبوبات مشمول ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده می‌شود؟

چرا حبوبات مشمول ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده می‌شود؟
دبیر انجمن حبوبات گفت: قرار بود اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده در مورد اقلام خوراکی و کالاهای سفره مردم منتفی شود ولی این معافیت تاکنون شامل حال حبوبات نشده است.
به گزارش روابط عمومی انجمن حبوبات ایران، سید عبدی افتخاری در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه شورای عالی اقتصاد در اسفندماه با حضور سران قوا تشکیل شد، اظهار کرد: در این شورا مصوب شد که اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده در مورد اقلام خوراکی و کالاهای سفره مردم منتفی شود. رئیس سازمان امور مالیاتی هم در مصاحبه‌های خود اعلام کرد که این مالیات بر ارزش افزوده از مواد خوراکی برداشته خواهد شد.
 
وی ادامه داد: نهایتا بخشنامه‌ای عملیاتی شد که برای همه کالاهای اساسی مالیات بر ارزش افزوده یک درصد باشد ولی برای حبوبات همان ۹ درصد ماند.
 
دبیر انجمن حبوبات اضافه کرد: اجرای این بخشنامه از تیرماه است و چنانچه معافیت مالیاتی شامل حال حبوبات نشود قیمت حبوبات بالا می رود و قشر آسیب پذیر جامعه که حبوبات قوت غالب آنها شده و دسترسی  به محصولات پروتئینی به دلیل قیمت‌های بالا ندارند، آسیب خواهند دید.
 
وی تصریح کرد: مکاتبات بسیاری با معاون رئیس جمهوری و وزارت جهاد داشتیم ولی هنوز پاسخی دریافت نکرده‌ایم. امیدواریم در این مسیر تجدید نظر صورت گیرد و حبوبات شامل معافیت مالیاتی شود. با نگاه حمایتی دولت به اقشار آسیب پذیر انتظار تجدید نظر و اعلام یک درصدی مالیات بر ارزش افزوده کالای حبوبات را داریم.
۱۰ مهر ۱۴۰۲ ۰۹:۳۴
امتیاز را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید